EğlenceStart-Up

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Yapılacaklar

Youtube’dan para kazanmak için kaç abone gerekir 2022 senesinde pek çok yeni kanal açmak isteyen kişiler tarafından merak edilen sorudur. Özellikle 2022 senesinden evden para kazanmanın yolları fazlalaştığı için bununla birlikte de kişilerin evde daha fazla zamanı olduğu için Youtube üzerinden para kazanmak herkese cazip gelmeye başlamıştır. Youtube’dan para kazanmak için belli sınırları aşmak gerekir. Bu sınırlar Youtube tarafından belirlenir. Bunlar tamamlandıktan sonra kanal sahipleri para kazanmaya başlayabilir.

Youtube’dan Para Kazanma Nasıl Olur?

Youtube’dan para kazanmak için kaç abone lazım diye bakıldığı zaman en az 1000 aboneye sahip olduktan sonra para kazanmaya başlanır. Bunun dışında da YouTube üzerinden para çekebilmek için birkaç şart gerekir. Aşağıdaki şartların hepsini uyuduğu zaman YouTube üzerinden para kazanılmaya başlanabilir.

  • Öncelikle YouTube kanalının en az 1000 aboneye sahip olması gerekir.
  • Kanalın son 12 ay içinde 4000 saatlik toplam bir izlenme sayısına ulaşılmış olması lazım.
  • YouTube hesabına bağlı olarak bir Google AdSense hesabı olması gerekir.
  • YouTube’dan para kazana politikalarının tümüne YouTube kanalının sahibi ve YouTube kanalının kendisi uyuması gerekir.

Youtube’da Para Kazanma Özelliği Aktifleştirilmesi

Youtube’dan para kazanmayı aktif etme üzerine ve istenen şartların yerine getirilmesi üzerine para kazanılmaya başlanır. YouTube iş ortağı programına başvurarak bu süreç tamamlandığı zaman YouTube’dan gelir elde etmeye başlayabilir. Başvuruların tamamlanması üzerine kanalların içerikleri ve kanalın konusu incelenmeye başlanır. Bu incelemeler sonucunda YouTube kadar para kazanma politikalarına ve topluluk kurallarına kanalın uyup uymadığı tespit edilir.

Youtube’dan para kazanma aktif etme işlemi tamamlanması için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Yani YouTube para kazanma politikasına uymak için YouTube kanallarının kaliteli içerik üretmesi gerekir. Aynı zamanda bu kaliteli içeriklerin takipçileri ve hedeflenen kitleye süreklilik sağlayarak bu kitleyi YouTube kanalında tutmak önemlidir.

Aboneler ve izleyicilerin hepsi organik ise YouTube iş ortağı programına dahil olunabilir. Youtube’dan ne zaman para kazanmaya başlanır sorusuna cevap arayanlar için de yukarıdaki şartlar yerine getirilmeye başlandığı zaman Youtube üzerinden para kazanmaya başlayabilirler. Aynı zamanda YouTube’dan para kazanmak isteyen içerik üreticileri içinde içerik üreticisi akademisi ile ilgili kurslar yayınlanmaktadır. Bu kurslara başvuru olunduğu zaman da başlangıç seviyesinden ileriye gidilerek ileri zamanlarda para kazanmak mümkün olur.

Youtube Katıl Butonu

YouTube katıl butonu Türkiye’de son dönemlerde güncellenmeye başlanmıştır. Katıl butonları videoların abone ol butonlarının yan kısmında bulunur. Kanal sahipleri katıl butonu özelliği sayesinde takipçileri tarafından aylık bağışla desteklenmektedir. Takipçisi az olan kişilerin, sponsorluk ve reklam alamayan kişiler için katıl butonu oldukça önemlidir.

YouTube para kazanma başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra; kanalın en az 30.000 abonesi olması, kanalın YouTube iş ortağı programı üyesi olması, kanal sahibinin 18 yaş üzerinde olması, kanalın çocuklara göre ayarlanmış olması, kanalda uygun olmayan videoların bulunmaması gibi şartlar sağlandığı zaman YouTube üzerinden katıl butonu açılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu