Ekonomi

Trendyol Express Nedir, Nasıl Yapılır?

Trendyol Express nedir sorusuna; Trendyol Group firmasının ürünlerini müşterilerine lojistik hizmeti verebilmek için oluşturduğu dağıtım projesidir. 2018 yılında kurulan Trendyol Express, müşterilerinin memnuniyetini önceliği haline getirmiş ve böylelikle E-ticaret sektöründe ilgi odağı haline gelmiştir. İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve ardından ülke genelinde yeni şubeler açarak Türkiye’nin her yerine lojistik hizmeti vermeye devam ediyor.

Diğer firmalara göre açık ara farkla tercih edilen Trendyol Express, Trendyol’dan alınan siparişlerin %95’ini dağıtarak kapasitesinin büyüklüğünü göstermektedir. Firmanın müşteriler arasında daha çok tercih ediliyor olmasında birçok faktör etkili oluyor. Erişim kolaylığı, gönderi hızı, kuryelerin üstün memnuniyeti amaç edinerek hizmet vermesi, uygun gönderi fiyatı, dilek ve şikayetler için her daim ulaşabileceğiniz seçenekler sunması, gel-al kolaylığı gibi hizmetleri bunlardan sadece bazılarıdır.

Trendyol Express Nedir, Avantajları Neler?

Trendyol Express kullanmak, kargolarınızın diğer kargo firmalarına göre 2 kat hızlı şekilde elinize ulaşmasını sağlar. Bunun yanında satıcıya ve alıcıya Trendyol uygulaması üzerinden Trendyol Express kargo takip bölümünden gönderi takibinizi kolaylıkla yapılmasına olanak tanır. Siparişiniz için dijital imza hizmeti sunarak güvenli gönderi teslimatı oluşturarak memnuniyetinizi artırmanızı hedefler.

Trendyol Express iletişim, şikayet ve dilekleriniz adına Trendyol uygulaması üzerinden ulaşacağınız müşteri hizmetleri çalışanlarıyla anında iletişime geçebilmenize olanak tanır. Bu işlemi yapabilmek için Trendyol uygulaması hesabım sekmesinde yer almakta olan Trendyol Asistan’ı kullanabilir ya da 0212 331  02 00 numaralı Trendyol Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz. Firmanın bu kadar hızlı ve kolay ulaşılabilir olması diğer firmalara nazaran müşteriler arasında daha fazla tercih edilmesine neden olan faktörlerdendir. Hızlı ve kolay ulaşılabilirliğinin yanında etkili sorun çözme yöntemleriyle de ön plana çıkıyor.

Trendyol Express Kurye Nasıl Olunur?

Trendyol Express kullanmanın yanı sıra Trendyol Express bünyesinde yeni bir işe sahip olabilirsiniz. Trendyol Express nasıl olunur sorusunu cevaplamak adına aranılan şartları yazının devamında sizler için derlemiş bulunmaktayız. Sağladığı sayısız istihdamdan sadece bir tanesi olan Trendyol Express, çoğu insana da iş kapısı olmuştur. Evden sipariş oluşturma şeklinde olan çalışma yöntemi bu artışta etkilidir.

Trendyol Express kurye olmak için;

  • 22-48 yaş aralığında olmanız,
  • En fazla 6 yaşında olan bir ticari araca sahip olmanız,
  • SRC ve Psikoteknik belgelerinizin olması, B sınıfı ehliyetinizin bulunması, sabıka kaydınızın bulunmaması, nakliye, lojistik vb. sektörlerde bir şirketinizin olması gibi özellikler aranmaktadır.

Şartlarda aranılan SRC belgesi ticari araç kullanabilmeniz için almanız gereken bir mesleki yeterlilik belgesidir. Psikoteknik belgesi ise davranışlarınızın, kişilik özelliklerinizin ve motor becerilerinizin ölçüldüğü ve bu ölçümlerden normal aralıktaki sonuçlara ulaşıldığında alabileceğiniz bir belgedir. Her iki belgede ticari araç kullanıcıları için kendi ve diğerlerinin trafik güvenliğini sağlayabilmek adına Türkiye karayolları taşıma yönetmeliğince zorunlu tutuluyor. Bu belgelere ve aranılan diğer kriterlere sahip olduğunuz takdirde Trendyol Express’e iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu