Güzellik

Kirpik Lifting Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kirpik lifting nedir? Son yılların popüler uygulamalarından kirpik lifting birçok güzellik salonunun gözde işlemlerindendir. Kadınların gözdesi olan bu uygulama kirpiklerinizi uzun ve kıvrımlı gözükmesini sağlar. Bu görünüm de pek çok kadının hayalidir.

Kirpik Lifting nedir?

Kirpiklerinizin daha canlı kıvrımlı ve uzun görünmesini sağlayan bir güzellik uygulamasıdır. Ayrıca kirpik diplerinize uygulanan bir keratin bakımıdır. Bu uygulama kirpiklerinize kesinlikle zarar vermeden besler ve hacimli görünmesini sağlar. Size tavsiyemiz bu işlemi kesinlikle hijyenik bir ortamda yaptırın çünkü kullanılan tüm ürünlerin göz sağlığınız için uygun olması gerekir.

Hangi Durumlarda Kirpik Lifting Uygulaması Yapılır?

-Eğer seyrek hacimsiz kirpikleriniz varsa keratin yani kirpik lifting yaptırırsanız daha yoğun ve uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

-Eğer günlük hayatınızda makyaj yapmayı sevmiyorsanız doğal görünümlü uzun ve hacimli kirpikleriniz ile güzelliğinize güzellik katabilirsiniz

Nasıl Uygulanır?

Uygulama yaparken öncelikle pede ihtiyaç vardır. Kirpiklerinizin uzunluğuna göre S-M-L olarak ayrılır. İlk olarak ped göz kapağına yapıştırılır daha sonra kirpikler tek tek cımbızla ayrılır ve kıvrık hale gelmesi sağlanır. Bakım ürünü sürülür  ve 10-15 dakika sonra keratin işlemi uygulanır. 20-30 dakika bekledikten sonra pedler çıkartır ve son bakım ürünü sürülerek işlem bitirilir. Yaklaşık 2-3 ay kalıcılığı vardır.

Kirpik Lifting Uygulaması Zararlı Mı?

Bu uygulamanın herhangi bir zararı yoktur. Gözlerimiz hassas olduğu için temizliği çok önemlidir. Bu uygulama yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli şey 24 saat boyunca kirpiğinize su teması olmamasıdır. İnsanların bir diğer çekindikleri konu ise, kirpiklerinin dökülmesi veya seyrekleşmesidir. Bu uygulamada böyle bir şey söz konusu değildir. Bu zamana kadar kirpiği dökülen olmamıştır.

Evde Uygulamak Mümkün Mü?

Evet. Bu uygulamayı sizler de evlerinizde yapabilirsiniz fakat bu uygulamayı yapabilmek için çeşitli malzemelere ihtiyacınız vardır ve bu malzemeler hazır set olarak satılmaktadır. En ucuz Kirpik Lifting seti fiyatlarına göz atabilirsiniz. Bu set içerisinde çeşitli bakım yağları bulunmaktadır. Bu yağlar kirpiklerinize hacim veren maddelerdir. Setteki hiçbir madde kirpiğe zarar vermez. Tam aksine yağlarda bulunan keratin sayesinde kirpiklerinizi besler.

Benzer içeriklerimize göz atmak için “Güzellik” kategorimizi ziyaret edebilir veya Telegram kanalımıza katılmak için tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu