Eğitim

İngilizce Kelime Oyunu En İyi 10 Oyun!

İngilizcenin hayatımızdaki yeri her geçen gün artmaktadır. Globalleşen dünyada tek dil olarak kullanılacağı ön görülen İngilizce, dünya üzerinde en çok konuşulan dildir. Bu sebeple gelişen teknolojilerin de ortak dili İngilizce olarak devam etmektedir. İngilizce öğrenmek ve geliştirmenin günümüzde pek çok farklı yolu vardır. Kitap okuyarak, yabancı şarkılar dinleyerek, alt yazılı film ve diziler izleyerek, İngilizce kelime oyunu oynayarak yabancı dil öğrenebilirsiniz. Günümüzde mobil telefon, tablet ve bilgisayarların çok kullanılıyor. Bu cihazları yararlı şekilde kullanarak gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

Evde İngilizce Öğrenmek ve Geliştirmek” yazımıza ayrıca İngilizcenizi kitap okuyarak geliştirmek isterseniz, “İngilizce Geliştirmek İçin Başlangıç Seviyesi Kitap Önerileri” yazımıza göz atabilirsiniz.

Oyunlar, derslere kendinizi ısındırmak için, ders sırasında zor bir konuyla uğraşırken ara vermek için veya eğlenceli zaman geçirerek İngilizce kelimeler öğrenmeniz için oynanabilir. Oynayabileceğiniz yüzlerce, muhtemelen binlerce oyun var. İngilizce kelime oyunu kelime dağarcığını test etmek, sohbet pratiği yapmak, zamanları öğrenmek için oynanır. Biz de sizlere en iyi 10 İngilizce kelime oyunu listesi yaptık.

İngilizce Kelime Oyunları

İngilizce-kelime-oyunlari

1. Scrabble

Scrabble, genellikle İngilizce kullanılarak oynanan klasik bir tahta oyunudur. Bu oyunda, oyuncular rastgele seçilmiş harflerden kelimeler oluşturmalı ve ardından kelimeleri stratejik olarak oyun tahtasına yerleştirip puan kazanmalıdır. Bu oyun, oyuncuların İngilizce kelime dağarcığını ve hecelemelerini geliştirmelerini sağlar. Ayrıca, bu oyun diğer yabancı dilleri öğrenirken ve konuşurken kullanılmak üzere dönüştürülebilir.

2. Kloo

KLOO, bir dil öğrenme aracı olarak tasarlanmış ödüllü bir kart oyunudur. Bu rekabetçi kart oyununda oyuncular yabancı dillerde cümleler kurmaya çalışırlar. Bu oyunda oyuncular kelime dağarcığını geliştirir ve doğru telaffuzu öğrenirler. Şu anda KLOO kart oyunları İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca olarak sunulmaktadır. Kart oyunu rekabetçidir ve başkalarıyla oynamayı eğlenceli hale getirir. Ek olarak, KLOO oyun web sitesi genişletme paketleri ve daha fazlasını sunar.

3. Charades

Charades, birden fazla şekilde oynanabilen çok oyunculu bir oyunculuk ve konuşma oyunudur. Bu oyunda, konuşmadan bir kelimeyi veya cümleyi canlandırmalısınız ve diğer oyuncular ne olduğunu tahmin etmelidir. Bu oyunun sizi güldürmesi garantili olsa da, aynı zamanda bir yabancı dil pratiği yapmanın eğlenceli bir yoludur. Kelimeleri veya cümleleri canlandırabilmek veya tahminde bulunabilmek için kelime dağarcığına aşina olmalısınız. Ve daha da iyisi, bu oyunu kalem ve kağıt kadar az bir miktarla oynayabilirsiniz.

4. Lingio

Lingio, kullanıcıların bir yabancı dili hızlı ve yenilikçi bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olan bir mobil uygulamadır. Bu uygulama oyunlar, bilgi kartları, testler ve dersler gibi birkaç farklı öğrenme aracını birleştirir. Uygulama ayrıca sohbet robotlarını kullanır, böylece okuduğunuz yabancı dilde sohbet etme pratiği yapabilirsiniz. Bu uygulamanın bir başka özelliği de, kullanıcıların test edilecek konuları seçebilmeleridir. Şu anda Lingio, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, Portekizce, Farsça, Fransızca, Almanca ve Arapça sunmaktadır.

5. Dualingo

Duolingo, ücretsiz olarak 20’den fazla farklı dili kapsayan yüksek puanlı bir eğitim dili öğrenme uygulamasıdır. Bu uygulama, yeni bir dil öğrenmeyi heyecan verici ve bağımlılık yapıcı hale getirmek için oyunlaştırmayı kullanır. Uygulamada öğrenciler konuşma, dinleme ve çeviri konularında yardımcı olan dersler alabilirler. Uygulama aynı zamanda, kullanıcıların arkadaşlarına karşı oynamasına izin veren rekabetçi oyun seçenekleri içerir. Oyun modunda puan kazanmak ve seviye atlamak için çalışıyorsunuz.

6. Memrise

Memrise, öğrencilerin yabancı dil öğrenmelerine yardımcı olan ödüllü ücretsiz bir uygulamadır. Bu uygulamada, kullanıcılar İspanyolca, Fransızca, Japonca, Çince, İtalyanca ve Korece gibi çeşitli dil seçeneklerine sahiptir. Böylelikle kullanıcılar, yabancı bir dil okumalarına, yazmalarına ve konuşmalarına yardımcı olan dersler üzerinde çalışabilir. Ayrıca birkaç kelime ve hafıza oyunları var. Ancak, bu uygulamanın öne çıkan özelliklerinden biri, anadili 30.000 olan video koleksiyonudur. Bu videolar, dil öğrenenlerin kelimelerin günlük konuşmada nasıl telaffuz edildiğini ve kullanıldığını duymalarına yardımcı olur. Ayrıca, uygulama aynı zamanda kullanıcıların iletişim kurmasını sağlayan sohbet robotlarını da kullanır.

7. Babbel

Babbel, yabancı bir dil öğrenenlerin nasıl konuşacaklarını öğrenmelerine yardımcı olmaya odaklanan bir uygulamadır. Şu anda uygulama İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Türkçe, İsveççe, Endonezyaca ve daha fazlasını içeriyor. Tüm derslerde anadili İngilizce olan kişiler kullanılır ve gerçek hayattaki durumlara odaklanır. Kısa derslere ek olarak, bu uygulama aynı zamanda etkileşimlidir ve kelimeleri doğru telaffuz etmeyi öğrenmenize yardımcı olmak için konuşma tanıma teknolojisini kullanır. Babbel’in güzel bir özelliği, uygulamanın size ilgi alanlarınıza göre içerik sağlamak için tasarlanmış olmasıdır.

8. Tandem

Dil öğreniminizi tamamlamanın benzersiz bir yolu, Tandem dil değişim topluluğuna katılmaktır. Tandem, öğrencilere dil ortaklarıyla eşleştirerek konuşma deneyimi sağlayan bir uygulamadır. Bu, kullanıcıların konuşarak konuşmayı hatta argo kullanmayı öğrenmelerini sağlar. Bu araçla metin, ses veya video ile konuşma pratiği yapmayı seçebilirsiniz. Şu anda, Tandem 150’den fazla dili kapsar ve 1 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir.

9. Mondly

Mondly, kullanıcıların 33 farklı dil arasından seçim yapmalarını sağlayan popüler bir uygulamadır. Bu uygulama, bir yabancı dil öğrenmenize yardımcı olmak için günlük dersleri, oyunları ve uygulamalı konuşma araçlarını birleştirir. Dersler kelime bilgisi, dil bilgisi ve telaffuza odaklanır. Ek olarak, bu uygulama bir sözlük, fiil çekimi ve konuşma tanıma teknolojisi içerir.

10. Lyrics Training

Yabancı bir dil pratiği yapmanın eğlenceli bir yolu, kendinizi o kültürün müziğine kaptırmaktır. İşte burada Şarkı Sözleri Eğitimi devreye giriyor. Bu benzersiz uygulama, İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve Fransızca gibi ondan fazla dili kapsayan bir dil öğrenme aracı olarak tasarlanmıştır. Kullanıcılar şarkı sözlerini okurken popüler müzik videolarını izliyor. Şarkı sözleri kelimesini öğrendiklerini hissettiklerinde, kullanıcılar karaoke veya boşluk doldurma oyun versiyonunu oynayabilirler.

Sizlerin de İngilizce öğrenmek için kullandığı uygulamalar ve kelime oyunları varsa aşağıya yorum olarak belirtir misiniz?

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımıza göz atmak için Eğitim kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu