Güzellik

Fondöten Neden Pütür Pütür olur?

Fondöten çoğu kadının kullandığı fondötenin pütür pütür olması büyük bir problem.

Herkese merhaba arkadaşlar bugün kafa kurcalayan sorulardan biride fondöten sürdüğümüzde neden pütür pütür olduğudur. Bunun sebebi fondötenin cildimiz de emiliminin tam olarak olmamasıdır. Eğer cildimiz fondöteni güzelce süremezsek pul pul durması çok normaldir.

Peki cildimiz fondöteni neden emmez? Hiç düşündünüz mü? Aslında bunun için birçok sebep sayabiliriz:
1-Markasız kalitesiz fondöten kullanımı
2-Cildin kuru olması
3-Yüzünüze gerekli bakımı yapmamanız
4-Cilt tipinize uymayan fondötenler

Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar? ” yazımız ilginizi çekebilir.

fondoten-neden-putur-putur-olur

Evet arkadaşlar bunlardan birini yapıyorsanız muhtemelen cildinizde fondötenin pütür pütür durma nedenidir.
Özellikle kadınlar olarak cildimize çok önem vermekteyiz bu yüzden yüzümüze bilmediğimiz kalitesiz fondötenler kullanmamalıyız bu sadece yüzümüzde pütür pütür durmasından dolayı değil bir yandan da zarar vermesindendir.

Sivilce yapmayan fondöten önerilerimiz yazımıza göz atabilirsiniz.

Eğer cildiniz kuruysa lütfen bunu dikkate alın fondöten sürmeden önce kesinlikle bir nemlendirici veya baz kullanın. Nemlendirici güzel görünmesini sağlar. Ayrıca fondöteniniz cildinizde daha uzun kalır.

Cildinize gerekli bakımı yapmanız çok önemli bu sadece cildinizin pütür pütür durmasıyla alakalı değil sivilceler siyah noktalar cildiniz fazla yağlı olması bunların hepsi bakımsız bir cilde sahip olmanın sonuçlarıdır. Her gün düzenli bakımınızı yapmayı unutmayın.

Bazılarımız kuru bazılarımız yağlı bazılarımız ise karma cilt tipine sahibiz fondöteninizi ona göre seçmelisiniz artık markalar kullanıcılarına çeşitli seçeneklerde her cilt tipi için uygun fondöten üretmektedir tabi ki sadece cildinize uygun fondöten seçmeniz yetmez cilt temizliğinize özen gösterin.

Kozmetik ürünlerde seçici olmanız gerekiyor. Bizlerin sizlere önerdiğimiz ürünler listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu