Güzellik

Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar?

Makyaj dediğimizde aklımıza ilk gelen ürünlerden biride fondötendir. Peki kıyafetlerimize bulaşan bu fondöten lekesi nasıl çıkar?

Özellikle makyaj yaparken çok sık fondöten kullanılır. Pek çok kişi ciltteki kusurlarının belli olmaması, sivilce lekelerini gizlemek, siyah noktaları gizlemek, ve renk eşitsizliklerini gidermek için fondöten kullanır. Fondötenin sıvı ve akışkan bir yapısı vardır bu yüzden kıyafetimize bulaşma ihtimali yüksek olan bir üründür. Peki fondöten lekesi nasıl çıkar? Bu sorunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Bir yere yetişmeniz lazım ve hızlı makyaj yaparken fondöten kıyafetinize mi damladı merak etmeyin tüm çözümler bizde bunları uyguladıktan sonra fondöten lekesinden kolayca kurtulacaksınız.

Makyaj bazı ne işe yarar ? Makyaj bazı nedir?” yazımız ilginizi çekecektir.

Kıyafetlerimize Fondöten Lekesi Bulaşmaması İçin Ne Yapılmalı?

Bu konuda size tavsiyemiz makyaj yaparken eski kıyafetlerinizi tercih etmeniz. Fondöteni sürdükten sonra bir süre beklemeniz ve daha sonra yeni giyeceğiniz kıyafetinizi mümkün olduğunda, fondöten sürdüğünüz bölgeye temas etmeyecek şekilde giymeniz gerekiyor. Böylelikle fondöten lekesi bulaşması sorununu en aza indirgeme fırsatınız olur.

Peki Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar?

Tıraş Köpüğü

Fondöten bulaşan elbisenize biraz tıraş köpüğü sıkın ve yayın. Daha sonra elbisenizi her zaman yıkadığınız derecede çamaşır makinesine atın. Elbiseniz yıkandıktan sonra fondöten lekesinden arınmış olacaktır.

tıraş-köpüğü-ve-fondöten-lekesi

Bulaşık Deterjanı

Elbisenin fondöten dökülen yerine biraz bulaşık deterjanı dökün, en önemlisi temiz bir bezle ovalayın. Leke biraz kaybolduktan sonra çamaşır makinesine atın. Kıyafetiniz ilk aldığınız gibi lekesiz bir şekilde çamaşır makinesinden çıkacaktır.

bulaşık-deterjanı-lekeleri-çıkartmakta-çok-etkilidir

Sirke

Bir fırça bulun, bu eski bir diş fırçanız olsun. Fırçanızı sirkeye batırın ve daha sonra leke geçene kadar fırçalayın. Daha sonra çamaşır makinesine atın, leke tamamen geçmiş olacaktır.

fondöten lekesi çıkarıcı

Bazen fondöten kıyafetlerimize dökülerek bulaşmaz. Cildimize sürdüğümüz fondöten terlediğimizde kıyafetlerimizin yakalarına bulaşır. Bu soruna çözüm olarak, terlediğinizde bulaşmayan fondötenler kullanabilirsiniz.

Terlediğinizde Bulaşmayan Fondöten Önerileri :

Normal, yağlı, karma her cilt tipinin kullanabileceği mat bitişli bir üründür. İçinde koruma faktörü 30 olan yaz aylarında severek kullanacağınız ve kıyafetinize kesinlikle akma veya bulaşma yapmayan bir fondötendir.

16 saat kalıcılık vaat eden bu fondöten tam doğal ,hafif ,yarım mat bitişli bir görünüm sağlayacaktır. Renk bozulmalarını nötralize etmektedir.

Kusursuz mat mükemmel bir kalıcılık vadeden bir fondötendir. Parlamaya karşı savaşır. Yoğun kapatıcılık hafif dokusu ile 24 saat kalıcıdır. Acaba bulaşma yapar mı diye düşünmenize gerek duymadan gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir fondötendir.

Benzer içeriklerimize göz atmak için “Güzellik” kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu